post-9-1

آنتی فوم (ضد کف)

آنتی فوم، یک افزدونی شیمیایی است که باعث کاهش و مانع شکل گیری کفی است که در طی یک فرآیند شیمیایی یا بیولوژیکی مایعات ایجاد شده است. در فرآیندهای شیمیایی، کف‌ها، باعث ایجاد مشکلات جدی بسیاری می‌شوند. باعث ایجاد مشکلاتی روی سطح پوشاننده می‌شوند و مانع از این می‌شوند که از تمامی گنجایش ظرف حامل ماده، استفاده شود. و همچنین باعث سرریز شدن مایع از مخازن روباز می شوند. آنتی فوم ها در مایع کف، غیر قابل حل هست و از ویژگی های اصلی آن، این است که به آسانی و به سرعت روی سطح کف، گسترش می‌یابد. این مواد، معمولاً تمایل دارند که به سمت سطح بین آب و هوا حرکت کنند و کف را از بین ببرند که این عمل باعث ترکیدن حباب های هوا و از بین رفتن سطح کف می‌شود.

کف در تصفیه خانه های فاضلاب به دلایل مختلف اتفاق می افتد که راحتترین راه مقابله با آن استفاده از آنتی فوم در مخازن می باشد.

آنتی فوم ها بر دو نوع پایه سیلیکونی و پایه نفتی می باشند که جهت حذف کف در واحد های هوادهی و بیولوژیکی باید از آنتی فوم سیلیکونی استفاده گردد. زیرا ضد کف پایه نفتی موجب مشکلاتی در واحد بیولوژیکی می گردد و پساب نهایی را آلوده به روغن خواهد نمود.

شرکت ساباط انرژی پاک انواع آنتی فوم را جهت استفاده در تصفیه خانه های فاضلاب در اختیار دارد که جهت استفاده از آن با کارشناسان فنی این شرکت تماس بگیرید.

اشتراک گذاری مطلب اشتراک گذاری مطلب

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا